Replaces: 204RR8, 822-003-C, 204 BBE, 540959
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.630" |
| B. | 1.7805" |
| C. | 0.610" |
Description
Fits Crust Buster & Great Plains Drills. Also Fits Other Various Applications.
Replaces: 204RR8, 822-003-C, 204 BBE, 540959
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.630" |
| B. | 1.7805" |
| C. | 0.610" |
Fits Crust Buster & Great Plains Drills. Also Fits Other Various Applications.
Replaces: DS210TT4, G10778, G10446
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS209TT7
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-16, HCLP205-16, VPLE216, P2B-SXRB-100, RAK-1, NAPL205-16, PL-Y216N, UELPL205-100T, SYH-1-WM, RPL-16E, VPL-16E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS208TT6, JD10260, T15580, 142236
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

