Replaces: 552-202, 204FGB, 300279B, 204KRD4, T14041, B92575
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.630" |
| B. | 1.8504" |
| C. | 0.551" |
| D. |
Description
White 3405, 3407, 3408 Air Planter Bearing for Disc Opener & Seed Drills. Fits TYE and Other Popular Models.
Replaces: 552-202, 204FGB, 300279B, 204KRD4, T14041, B92575
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.630" |
| B. | 1.8504" |
| C. | 0.551" |
| D. |
White 3405, 3407, 3408 Air Planter Bearing for Disc Opener & Seed Drills. Fits TYE and Other Popular Models.
Replaces: HCAK206-18, HCLP206-18, VPLE218, P2B-SXRB-102, RAK-1-1/8, NAPL206-18, PL-Y218N, UELPL206-102T, SYH-1-1/8-WM, RPL-18E, VPL-18E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |
Replaces: HCAK206-19, HCLP206-19, VPLE219, P2B-SXRB-103, RAK-1-3/16, NAPL206-19, PL-Y219N, UELPL206-103T, SYH-1-3/16-WM, RPL-19E, VPL-19E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |
Replaces: DS208TT12, 204147, T602, 142416, 14-24-16, 447899M1, 11142416, 630964R91
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-15, HCLP205-15, VPLE215, P2B-SXRB-015, RAK-15/16, NAPL205-15, PL-Y215N, UELPL205-015T, SYH-15/16-WM, RPL-15E, VPL-15E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |

