Replaces: 100DDD, 205NTT-625, MECHANICS, MECHANICAL, 205NTT625
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.625" |
| B. | 2.090" |
| C. | 0.750" |
| D. |
Description
Mechanical Transplantor Bearing 5/8″ Bore
Replaces: 100DDD, 205NTT-625, MECHANICS, MECHANICAL, 205NTT625
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.625" |
| B. | 2.090" |
| C. | 0.750" |
| D. |
Mechanical Transplantor Bearing 5/8″ Bore
Replaces: DS211TT6, 1905380M1, PS01030, 9-90241
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TTR-8, 087796064546
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TT5, T60
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-15, HCLP205-15, VPLE215, P2B-SXRB-015, RAK-15/16, NAPL205-15, PL-Y215N, UELPL205-015T, SYH-15/16-WM, RPL-15E, VPL-15E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |

