Replaces: AA205DD, 188-001V, 205GP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.625" |
| B. | 2.090" |
| C. | 0.750" |
| D. |
Description
Grain Drill Bearings. Fits Marliss Grain Drill. Great Plains #188-001V 5/8″ Bore.
Replaces: AA205DD, 188-001V, 205GP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.625" |
| B. | 2.090" |
| C. | 0.750" |
| D. |
Grain Drill Bearings. Fits Marliss Grain Drill. Great Plains #188-001V 5/8″ Bore.
Replaces: DS211TT3, 832540M1, 3J131, 630095R91
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK206-19, HCLP206-19, VPLE219, P2B-SXRB-103, RAK-1-3/16, NAPL206-19, PL-Y219N, UELPL206-103T, SYH-1-3/16-WM, RPL-19E, VPL-19E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |
Replaces: DS208TTR-5, 087796064492, A20175, G10212
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS209TT5, JD8664, 8020
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

