Replaces: 47MM-3ZP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-9/16" |
| B. | 2-13-16" |
| To Fit Shaft Size | 3/4" |
Description
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: 47MM-3ZP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-9/16" |
| B. | 2-13-16" |
| To Fit Shaft Size | 3/4" |
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: DS208TT8, AS4508EF, 10333, 1-500-07-7828
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-14, HCLP205-14, VPLE214, P2B-SXRB-014, RAK-7/8, NAPL205-14, PL-Y214N, UELPL205-014T, SYH-7/8-WM, RPL-14E, VPL-14E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS208TTR-5, 087796064492, A20175, G10212
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-15, HCLP205-15, VPLE215, P2B-SXRB-015, RAK-15/16, NAPL205-15, PL-Y215N, UELPL205-015T, SYH-15/16-WM, RPL-15E, VPL-15E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |

