Replaces: 10037
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 30.2mm (1.188") |
Description
Double Row 5200 Standard Series, 2 Rubber Seals
Replaces: 10037
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 30.2mm (1.188") |
Double Row 5200 Standard Series, 2 Rubber Seals
Replaces: HCAK205-14, HCLP205-14, VPLE214, P2B-SXRB-014, RAK-7/8, NAPL205-14, PL-Y214N, UELPL205-014T, SYH-7/8-WM, RPL-14E, VPL-14E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: HCAK202-10, HCLP202-10, VPLE210, P2B-SXRB-010, RAK-5/8, NAPL202-10, PL-Y210N, UELPL202-010T, SYH-5/8-WM, RPL-10E, VPL-10E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 3-3/4" |
| B. Overall Width | 5" |
| C. Center Height | 1-3/16" |
| D. Overall Height | 2-1/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: HCAK206-19, HCLP206-19, VPLE219, P2B-SXRB-103, RAK-1-3/16, NAPL206-19, PL-Y219N, UELPL206-103T, SYH-1-3/16-WM, RPL-19E, VPL-19E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |
Replaces: B3625, 15148, H747303, 20-7002934, 202-112, DC208TT10
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

