Replaces: 52MM-3ZP, 462360R1
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-3/4" |
| B. | 3" |
| To Fit Shaft Size | 13/16", 7/8", 15/16", 1" |
Description
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: 52MM-3ZP, 462360R1
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-3/4" |
| B. | 3" |
| To Fit Shaft Size | 13/16", 7/8", 15/16", 1" |
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: DS208TT5, T60
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK206-18, HCLP206-18, VPLE218, P2B-SXRB-102, RAK-1-1/8, NAPL206-18, PL-Y218N, UELPL206-102T, SYH-1-1/8-WM, RPL-18E, VPL-18E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |
Replaces: DS209TT5, JD8664, 8020
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: B3625, 15148, H747303, 20-7002934, 202-112, DC208TT10
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

