Replaces: 10055, 183060, JD9250, 273897R91, 5307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 35.00mm (1.375") |
Description
Double Row 5300 Medium Series, 2 Rubber Seals
Replaces: 10055, 183060, JD9250, 273897R91, 5307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 35.00mm (1.375") |
Double Row 5300 Medium Series, 2 Rubber Seals
Replaces: HCAK205-16, HCLP205-16, VPLE216, P2B-SXRB-100, RAK-1, NAPL205-16, PL-Y216N, UELPL205-100T, SYH-1-WM, RPL-16E, VPL-16E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: B3625, 15148, H747303, 20-7002934, 202-112, DC208TT10
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS209TT5, JD8664, 8020
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS209TT7
| Weight | 1.9 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

