Replaces: 9110PP, 10110, JD8568, JD10287, D4612P, S864, 1104732, 6010, 110SS
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 16mm (0.629") |
Description
6000 Series Cylindrical OD, Light Series, Single Row, Rubber Sealed on both Sides
Replaces: 9110PP, 10110, JD8568, JD10287, D4612P, S864, 1104732, 6010, 110SS
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 16mm (0.629") |
6000 Series Cylindrical OD, Light Series, Single Row, Rubber Sealed on both Sides
Replaces: DS208TTR-8, 087796064546
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TT12, 204147, T602, 142416, 14-24-16, 447899M1, 11142416, 630964R91
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: Ds208TT13, AS4508FF, 20A56
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK206-17, HCLP206-17, VPLE217, P2B-SXRB-101, RAK-1-1/16, NAPL206-17, PL-Y217N, UELPL206-101T, SYH-1-1/16-WM, RPL-17E, VPL-17E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |

