Replaces: 10210, RE61631, AD19769, 462182R91, 11952, 6308
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 23mm (0.905") |
Description
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: 10210, RE61631, AD19769, 462182R91, 11952, 6308
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 23mm (0.905") |
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: HCAK205-16, HCLP205-16, VPLE216, P2B-SXRB-100, RAK-1, NAPL205-16, PL-Y216N, UELPL205-100T, SYH-1-WM, RPL-16E, VPL-16E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS211TT3, 832540M1, 3J131, 630095R91
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-14, HCLP205-14, VPLE214, P2B-SXRB-014, RAK-7/8, NAPL205-14, PL-Y214N, UELPL205-014T, SYH-7/8-WM, RPL-14E, VPL-14E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: HCAK206-19, HCLP206-19, VPLE219, P2B-SXRB-103, RAK-1-3/16, NAPL206-19, PL-Y219N, UELPL206-103T, SYH-1-3/16-WM, RPL-19E, VPL-19E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |

