Replaces: 208KRR4, 662519R91, JD8524, 71131910, AH118003, AP22535, 0521709, 171110C91, AH96585
| Brand | |
|---|---|
| A. | 1.5312" |
| B. | 3.1456" |
| C. | 0.8268" |
| D. |
Description
Popular Picker, Implement, and Automotive Bearing
Replaces: 208KRR4, 662519R91, JD8524, 71131910, AH118003, AP22535, 0521709, 171110C91, AH96585
| Brand | |
|---|---|
| A. | 1.5312" |
| B. | 3.1456" |
| C. | 0.8268" |
| D. |
Popular Picker, Implement, and Automotive Bearing
Replaces: HCAK204-12, HCLP204-12, VPLE212, P2B-SXRB-012, RAK-3/4, NAPL204-12, PL-Y212N, UELPL204-012T, SYH-3/4-WM, RPL-12E, VPL-12E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 3-3/4" |
| B. Overall Width | 5" |
| C. Center Height | 1-1/4" |
| D. Overall Height | 2-1/2" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS208TT11, AS4508FC, 1905671M1
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TTR-6
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: A1C33797, X34S, RM1115K, CW210PP54, W2548, DC210TT
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

