Replaces: 8984YY, 203KRR-3, 667925R91, 6658639, AE14807, SBX0339LLMQ1, 7000242, BS226119, 076159
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.628" |
| B. | 2.00" |
| C. | 5.906" |
Description
5/8″ Cam Follower Bearing. Fits on Amadas Combines.
Replaces: 8984YY, 203KRR-3, 667925R91, 6658639, AE14807, SBX0339LLMQ1, 7000242, BS226119, 076159
| Brand | |
|---|---|
| A. | 0.628" |
| B. | 2.00" |
| C. | 5.906" |
5/8″ Cam Follower Bearing. Fits on Amadas Combines.
Replaces: DS208TT5, T60
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TT6, JD10260, T15580, 142236
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK205-14, HCLP205-14, VPLE214, P2B-SXRB-014, RAK-7/8, NAPL205-14, PL-Y214N, UELPL205-014T, SYH-7/8-WM, RPL-14E, VPL-14E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS208TTR-6
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

