Replaces: 40MM-3ZP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-3/16" |
| B. | 2-1/2" |
| To Fit Shaft Size | 1/2", 9/16", 5/8" |
Description
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: 40MM-3ZP
| Brand | |
|---|---|
| A. | 3-3/16" |
| B. | 2-1/2" |
| To Fit Shaft Size | 1/2", 9/16", 5/8" |
Stamped Steel Zinc-Plated, Round, 3 Bolt Hole, Self Aligning Mounting Flange, Sold as a Pair
Replaces: DS210TT4, G10778, G10446
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK202-10, HCLP202-10, VPLE210, P2B-SXRB-010, RAK-5/8, NAPL202-10, PL-Y210N, UELPL202-010T, SYH-5/8-WM, RPL-10E, VPL-10E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 3-3/4" |
| B. Overall Width | 5" |
| C. Center Height | 1-3/16" |
| D. Overall Height | 2-1/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: HCAK205-16, HCLP205-16, VPLE216, P2B-SXRB-100, RAK-1, NAPL205-16, PL-Y216N, UELPL205-100T, SYH-1-WM, RPL-16E, VPL-16E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: HCAK206-18, HCLP206-18, VPLE218, P2B-SXRB-102, RAK-1-1/8, NAPL206-18, PL-Y218N, UELPL206-102T, SYH-1-1/8-WM, RPL-18E, VPL-18E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |

