Replaces: 10207, RE24510, 022162, 104737H1, 4252, 4043098, S77341, 6307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 21mm (0.826") |
Description
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: 10207, RE24510, 022162, 104737H1, 4252, 4043098, S77341, 6307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 21mm (0.826") |
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: HCAK205-15, HCLP205-15, VPLE215, P2B-SXRB-015, RAK-15/16, NAPL205-15, PL-Y215N, UELPL205-015T, SYH-15/16-WM, RPL-15E, VPL-15E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-1/8" |
| B. Overall Width | 5-1/2" |
| C. Center Height | 1-5/16" |
| D. Overall Height | 2-5/8" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS210TT4, G10778, G10446
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS211TT6, 1905380M1, PS01030, 9-90241
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: HCAK206-17, HCLP206-17, VPLE217, P2B-SXRB-101, RAK-1-1/16, NAPL206-17, PL-Y217N, UELPL206-101T, SYH-1-1/16-WM, RPL-17E, VPL-17E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 4-3/4" |
| B. Overall Width | 6-5/16" |
| C. Center Height | 1-9/16" |
| D. Overall Height | 3-5/32" |
| E. Bolt Hole Size | 1/2" |

