Replaces: 10207, RE24510, 022162, 104737H1, 4252, 4043098, S77341, 6307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 21mm (0.826") |
Description
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: 10207, RE24510, 022162, 104737H1, 4252, 4043098, S77341, 6307
| Brand | |
|---|---|
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Width | 21mm (0.826") |
6300 Series Cylindrical Medium Series, 2 Rubber Seals on both Sides
Replaces: HCAK204-12, HCLP204-12, VPLE212, P2B-SXRB-012, RAK-3/4, NAPL204-12, PL-Y212N, UELPL204-012T, SYH-3/4-WM, RPL-12E, VPL-12E
| Brand | |
|---|---|
| A. Center to Center Bolt Hole | 3-3/4" |
| B. Overall Width | 5" |
| C. Center Height | 1-1/4" |
| D. Overall Height | 2-1/2" |
| E. Bolt Hole Size | 3/8" |
Replaces: DS208TTR-6
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: Ds208TT13, AS4508FF, 20A56
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |
Replaces: DS208TTR-8, 087796064546
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Brand | |
| A. Bore Size | |
| B. O.D. | |
| C. Inner Ring Width | |
| D. Outer Ring Width | |
| OD Type |

